Перейти до панелі інструментів

СТЕМ-освіта це підхід, який доречно використовувати в процесі викладання кожної дисципліни

СТЕМ-освіта це підхід, який доречно використовувати в процесі викладання кожної дисципліни – це не окрема методика, яку можна виділити “тут у нас СТЕМ, а тут вже класичне навчання”.
Підхід потрібен не лише на уроках фізики, інформатики, науках природничо-математичного циклу, а і в кожній дисципліні – як відмінний спосіб подачі інформації та порядок проведення уроку.

STEM-підхід єдиний – і які б акценти не вносилися (мистецтво STEAM, читання STREAM, спілкування державною і іноземними мовами, інші), ця діяльність розвиває комплексно всі важливі навички.

Основною метою впровадження STEM-освіти в Україні є забезпечення двох напрямків:

  • навчити вчитися (самостійно) – підготувати учня до подальшого розвитку в професіонала, що піде підвищувати свій рівень знань у вищі навчальні чи професійні заклади
  • підготувати до життя – забезпечити, після закінчення школи, наявність необхідної кваліфікації (вміння й навички) до працевлаштування за рядом високооплачуваних професій без потреби додаткового навчання

Таким чином країна отримує готових до роботи фахівців раніше, що після школи вже можуть працевлаштуватися (ріст ВВП), та зацікавити окремих на професійний розвиток в професії через шлях науковців, інженерів, технологів, дослідників, підприємців.

Варто не забувати, що вже давно не працює на економіку модель “Праця і Капітал” – точніше їх внесок нікчемно малий, порівняно з іншими факторами. Такими, наприклад, як рівень оплати праці доктора наук не має бути нижче рівня оплати праці секретаря, потрібно стимулювання розвитку нових технологій замість закупівлі готової продукції у інших країн-інноваторів, за підприємцем має зберігатися право власності на його бізнес без побоювань, що його віднімуть, та інші фактори…

Власне тому і було поставлено завдання по освітній реформі – як один з шляхів найбільш значного збільшення ВВП для повернення зовнішнього боргу країни, що був взятий на її розвиток. Маю надію, що це вас надихне використовувати новації у роботі.

Поділитись: