Перейти до панелі інструментів

Інтегрований захід для вчителів гуманітарних дисциплін району та ОТГ

28 лютого 2020 року на базі КУ «Центр НМРЗ» відбувся методичний захід, який став вдалим поєднанням майстерки «Робота з підготовки до ЗНО із використанням педагогічних практик, форм, методів та засобів роботи» за участі Мороз Тетяни Василівни, доцента кафедри методики викладання суспільно-гуманітарних дисциплін, кандидата філологічних наук та інтегрованого семінару для вчителів гуманітарних дисциплін на тему «Сучасні технології навчання на уроках української мови та літератури, румунської мови та літератури, іноземних мов. Технологія «скрайбінг» як сучасна форма візуалізації навчального матеріалу на уроках гуманітарних дисциплін».

Щороку підготовка до проведення зовнішнього незалежного оцінювання є особливим і важливим питанням, яке хвилює всіх учасників освітнього процесу. Як найрезультативніше підготувати одинадцятикласників до цих іспитів, як визначити найбільш ефективні форми й методи роботи з учнями під час підготовки до ЗНО на уроках української мови і літератури – це питання майстерки, яку провела Тетяна Василівна.

Мороз Т.В. продемонструвала ті технології і прийоми навчання, які допоможуть повторити вивчений матеріал та в процесі підготовки до ЗНО дозволять не лише всебічно й глибоко перевірити вивчене, внести відповідні корективи, а й сформувати вміння працювати.

Унгурян Д.А., вчителька української мови та літератури Тарасовецької ЗОШ поділилась досвідом роботи шкільного методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін. Цікавими і змістовними були її виступи, підкріплені фрагментами відеоуроків колег (Кіруци С.В., Балан М.Г., Бузумурги Н.М.), уривком з власного уроку літератури рідного краю  та позакласного заходу, який проводили вчителі  румунської мови та літератури (Тіху А.І., Буздуган М.Г., Кріган Л.Г.).

Розробка, застосування інноваційних технологій є однією з найбільш актуальних проблем сьогодення в системі загальної середньої освіти, оскільки тісно пов’язана з формуванням в учнів мотивації до навчання, яка впливає на якість засвоєння ними знань та розвиток умінь та навичок, їх життєву компетентність. А скрайбінг – це ще одна форма роботи, новітня техніка, яка допомагає краще опанувати зміст та запам’ятати зміст нової інформації завдяки залученню візуалізації. Саме цій темі була присвячена ще одна з презентацій Діани Аркадіївни.

Наступною сторінкою семінару була презентація з досвіду роботи кафедри вчителів іноземних мов «Формування комунікативно-компетентної особистості», яку підготували Бурага С.О. та Корлотян Т.М. Світлана Олександрівна провела з учасниками гру «Впізнай букву», яку вона використовує на уроках англійської мови в молодших класах.

Методистка КУ «Центр НМРЗ» Скрипник О.Ю. провела фрагмент ділової гри-тренінгу та мотивувала вчителів відеороликом «Крок до успіху».

Захід пройшов у атмосфері активного спілкування, взаєморозуміння й готовності педагогів до вирішення проблем у навчанні й вихованні молодого покоління в умовах сучасних реалій. Всі вчителі отримали додаткові матеріали та методичні рекомендації з проблеми семінару.

Поділитись: