Перейти до панелі інструментів

Круглий стіл для вчителів предмету «Захист Вітчизни»

Педагогічна практика дає підстави говорити, що військово-патріотичне виховання нині займає вагоме місце в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти, основним завданням якого є формування патріота своєї Вітчизни, який розуміє свій громадянський обов’язок, готовий до служби у Збройних Силах України та захищати суверенну, демократичну українську державу.

Тому підвищення престижу служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, розвитку мотивації, спрямованої на підготовку до військової служби, навчання у вищих військових закладах стали основними питаннями розгляду  на засіданні круглого столу з вчителями предмету «Захист Вітчизни» району, Ванчиківецької та Магальської ОТГ на тему «Профорієнтаційна робота з учнівською молоддю щодо навчання у вищих військових навчальних закладах та підготовки до служби у Збройних Силах України». 

Методичний захід відбувся четвертого березня 2020 року на базі КУ «Центр науково-методичного та ресурсного забезпечення» районної ради  за участі методиста Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Ю.Коноплянка та заступника районного військового комісара О.Вітковського.

Методист КУ «ЦНМРЗ» В.Горбатюк виступив з презентацією на тему «Новітні навчально-методичні засади організації  військово-патріотичного виховання учнівської молоді, профорієнтаційної роботи щодо навчання у вищих навчальних військових закладах та підготовки до служби у ЗСУ» акцентувавши, що важливим напрямом цієї роботи є аналіз можливостей та пошук резервів творчого використання компетентнісного підходу щодо формування готовності старшокласників до захисту Вітчизни у контексті положень концепції Нової української школи. 

         Заступник районного військового комісара О.Вітковський ознайомив присутніх з особливостями прийому учнівської молоді на навчання до вищих військових навчальних закладів України, призову на строкову  та контрактну військову службу.

       Вчитель НВК «Боянська гімназія» Г.Гавка  змістовно обмінявся досвідом з питання використання потенціалу предмету «Захист Вітчизни» щодо підготовки  учнівської молоді до служби у Збройних Силах України.

       Вчитель Чорнівського НВК провів майстер-клас на тему «Виховання майбутніх захисників України на основі національних цінностей» та розповів про тісну співпрацю освітнього закладу з Чернівецькою громадською організацією «Крик душі».

      Надзвичайно цікавою та повчальною була презентація вчителя Тарасовецької ЗОШ на тему «Організація та  проведення Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в освітньому закладі».

      Вчитель Рідківської ЗОШ А.Лазарі обмінявся досвідом з питання профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю щодо навчання у вищих навчальних закладах України, звернувши увагу учасників методичного заходу на організацію відвідування учнівською молоддю військових частин та проведення зустрічей з військовослужбовцями Збройних Сил України.

      Методист ІППО  Ю.Коноплянко надав рекомендації щодо ефективного виконання нормативно-правових документів з військово-патріотичного виховання молоді, зокрема активізації виконання заходів Комплексної програми підвищення якості національно-патріотичного виховання дітей та молоді Чернівецької області на 2017-2021 роки, організації Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») тощо.

У процесі спілкування та обміну досвідом вчителями предмету «Захист Вітчизни» були обговорені різноманітні актуальні питання  та прийняті рекомендації, які слугуватимуть покращенню військово-патріотичного виховання.

Поділитись: