Перейти до панелі інструментів

Поради психолога для вчителів під час карантину «Правильно переживаємо карантин»

Останнім часом ми постійно думаємо над тим, як вести себе під час карантину щоб не запанікувати, як розказати дітям про хворобу сучасності «коронавірус», пояснити їм серйозність ситуації, як та чим зайняти дітей під час карантину, як організувати дистанційне навчання та ще багато запитань…

Але чи встигають педагоги думати про себе? Нині ми всі опинилися в нелегкій ситуації, але падати духом у жодному разі не потрібно.

Психологічна служба  нашої КУ «ЦНМРЗ»  підготувала для вас декілька рекомендацій про те,  як захистити і подбати про себе в умовах карантину.

Рекомендація №1

Інформаційна гігієна

 В соціальних мережах є дуже багато інформації про все, що відбувається у світі під час карантину. Але чи вся інформація є достовірною, тут потрібно задуматись. Така гаряча тема як «коронавірус» стала справжнім фейком , який дуже швидко поширюється в соціальних мережах. На жаль, у наших людей нині присутнє велике відчуття страху, тому під час ознайомлення з інформацією про вірус люди впадають у паніку, починають робити необдумані та неправильні кроки. Це, починаючи від порожніх полиць в магазинах (люди починають скуповувати продукти на рік уперед), конфлікти з рідними та колегами, роздратованість і в кінцевому результаті – депресивні стани.

Як допомогти ж собі в такий момент? Отже, по-перше довіряти лише достовірним джерелам інформації, краще за все сайту МОЗ, новинам з телебачення. По-друге не розповсюджувати неправдиву інформацію.

Рекомендація №2

Дистанційна робота

 Карантин – це не відпустка. Ми продовжуємо працювати, використовуючи дистанційну форму навчання. Для того щоб не піддаватися паніці, а продовжувати свою улюблену роботу, спілкуватися з учнями та своїми колегами, ми працюємо дистанційно. Опановуємо інтернет-ресурси, адже займатися самоосвітою – це великий позитив.

Рекомендація №3

Приділяємо час сім’ї

 Наша сім’я – це найцінніше, що може бути у кожного. Тому нині ви можете побути поруч зі своїми рідними, показати їм свою любов та турботу.

Готуйте для своїх рідних смачно та з користю. Постарайтеся виключити з вашого раціону шкідливі продукти. Вживайте більше овочів та фруктів.

Почніть робити разом з сім’єю фізкультхвилинки. Адже це весело, корисно та дуже зближує. Будьте активними, оскільки недостатня активність людини під час карантину може призвести до погіршення самопочуття: як фізичне так і психологічне, а це призведе до зниження імунної системи.

Рекомендація №4

Стежимо за власним здоров’ям

 Прислуховуємося до свого тіла. Слід намагатися оберігати себе від будь-яких хвороб, вживати багато вітамінів та уникати стресових ситуації.

Рекомендація №5

Концентруємося на приємному

 Негативних емоцій ми завжди встигнемо набратися, а ось позитивних не завжди. Тому зараз саме той час, коли негатив маємо відкинути в сторону.

Одже варто відгороджуватися від негативних думок самому та вчити учнів, особливо це стосується одинадцятикласників, які і так переживали через ЗНО, а тепер ще переживають через ЗНО під час карантину. А вчителі переймаються тим, як у таких умовах встигнути підготувати учнів до зовнішнього незалежного оцінювання. Будьмо спокійними!

Просто сядьте зручно, заплющіть очі та уявіть щось приємне. Те, що подобається особисто вам. Квіти, струмок, аромат парфумів, ліс, улюблене місце на природі тощо. Дозвольте собі відчути насолоду від споглядання улюблених речей, глибоко вдихніть та з посмішкою йдіть далі! 

І пам’ятайте: карантин завершиться і життя поступово повернеться до нормального ритму. Тож будьмо готові до позитивних новин! Міцного всім здоров’я !

З повагою,

методист психологічної служби КУ «ЦНМРЗ»

Єремія Ж.Р.

Поділитись: