Перейти до панелі інструментів

Професіоналізм учителя, його компоненти: загальнокультурний, науково-психологічний, предметно-технологічний

Саме під такою назвою сьогодні, 14 квітня 2020 року, відбулася методична студія для вчителів румунської мови та літератури( румунської та зарубіжної) Новоселицького району та ОТГ в режимі онлайн.

Розпочався захід презентацією Лілії Говорнян, методиста НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін та міжнародної інтеграції ІППОЧО. Лілія Серафимівна наголосила: «Особистість учителя як професіонала характеризується такими інтегрованими поняттями як професіоналізм, педагогічна культура, професійно-педагогічна компетентність, професійно-педагогічний потенціал, педагогічні здібності та ін. Складниками професіоналізму в будь-якій професії є компетентність та озброєність системою вмінь. У педагогічній діяльності для професіонала замало лише цих двох компонентів. Потрібні певні особистісні якості, адже сам педагог є інструментом впливу на учня. Цей інструмент – його душа – має бути чутливим до іншої людини, гуманним у своїх помислах».

Далі Ольга Скрипник, методист КУ «ЦНМРЗ» окреслила основні напрямки та аспекти роботи вчителів-філологів району та ОТГ, охарактеризувала основні компоненти педагогічної культури, які є вищим виявом професіоналізму вчителя (наукова ерудиція, загальна і національна культура, педагогічні здібності, педагогічна майстерність, педагогічна етика,культура мовлення, культура спілкування, духовне багатство, наукова організація праці, прагнення до самовдосконалення).

Наступним етапом методичної студії були презентації з досвіду роботи вчителів румунської мови та літератури Магальської ЗОШ – Георгіни Бурковської та Крістіни Федоряк і Тарасовецької ЗОШ – Анжели Тіху.

Також до обговорень та побажань колегам долучились: Марія Васильчук (вчитель Боянської ЗОШ), Ганна Семенюк та Родіка Дирда (вчителі НВК «Боянська гімназія»), Лівія Нікорич (вчитель Костичанівської ЗОШ), Ауріка Місюра (вчитель Черленіської ЗОШ), Сільвія Кібак (вчитель Припрутського НВК), Наталія Гостюк (вчитель Острицької ЗОШ), Раїса Савка (вчитель Динівецького НВК), Юліанна Середенко (вчитель Малинівської ЗОШ).

Із глибокою вдячністю та добрим настроєм учителі-філологи завершили свою роботу, сподіваючись на подальші зустрічі та плідну співпрацю.

Поділитись: