Перейти до панелі інструментів

Підсумки акцій «Годівничка» та «Час зустрічі птахів»

Яка ж чудова пора року – весна! З її приходом все змінюється на краще, кожен день наповнюється теплом і свіжістю. Все поступово оживає: прокидаються бджоли, виповзають різні комахи, розквітають квіти і дерева, прилітають птахи. Вони летять до рідної домівки, кожна зграя повертається туди, звідки відлетілі і ніколи не помиляється! Птахи – окраса природи, невтомні крилаті захисники полів, лісів, садів! Вони вражають нас дивовижним оперенням, неперевершеним співом, своєю відданістю рідному краю.

Зараз гостро постає питання охорони природи. Щоб привернути увагу школярів до охорони птахів, навчити навичкам майстрування і розвішування штучних гніздівель, розширення духовного світогляду, протягом березня-квітня 2020 року в Новоселицькому районі та ОТГ проводилися екологічні акції «Годівничка» та «Час зустрічі птахів». Цього року вони проводилися в особливих умовах карантину. Але не дивлячись на це, учні освітніх закладів району та ОТГ активно долучилися до акцій в індивідуальному порядку. Особливо хотілося б відзначити такі школи, як: Чорнівський НВК, Рідківську, Боянську, Черленівську, Малинівську, Тарасовецьку, Ванчиківецьку ЗОШ I-III ступенів та НВК «Боянська гімназія».

Турбота про птахів – це не тільки екологічна проблема. Це – частинка нашого життя, нашої культури, нашого світогляду і світовідчуття, адже навіть нашу мову називають соловʹїною! Щоб висловити справжнє піклування про пернатих друзів, діти розвішували годівнички та шпаківні на присадибних ділянках, долучалися до челенджу малюнків у соціальних мережах тощо.

Аналізуючи фотозвіти проведених акцій, можна зробити висновок, що молоде покоління небайдуже до братів наших менших. Сподіваємось, що учні продовжуватимуть вести дослідницьку роботу в даному напрямку, будуть вірними друзями птахів, берегтимуть і допомагатимуть їм. А птахи віддячать людству сторицею.

Поділитись: