Перейти до панелі інструментів

21 травня 2020 року – День вишиванки – День родоводу!

Хай Усі навколо День новий стрічають,

Хай співають гучно Радісних пісень,

Бо сьогодні свято (Українці знають!),

Й весело святкують Вишиванки День !!!

Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки. У культурі будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами, символікою та знаками.

Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів ЧНУ імені Юрія Федьковича, але згодом свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася й українська діаспора по всьому світу.

День Вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу. Згадаймо слова Григорія Сковороди: „Пізнай свій край… себе, Свій РІД, свій народ, свою землю — і ти побачиш шлях у життя. Шлях, на якому найповніше розкриються твої здібності. Ти даси йому продовження, вторувавши стежину, із тієї стежини вже рушили у життя твої нащадки. І також будеш ти.”

Вишивка – це символ, який зберігає коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Та більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код.

Українська вишиванка має надзвичайно давнє походження. Численні дослідження свідчать, що вишите вбрання створювали ще до VI ст. Проте, зразки української вишивки з тих часів, на жаль, не збереглися. Найдавніші зразки вишивок, знайдені в буковинському краї, були виконані одним кольором. Зооморфні мотиви вишивали білою гладдю чи дрібним хрестом або ж крученим швом.

Вишивати національний одяг бралися тільки жінки, адже саме вони дарували виробу потужну позитивну енергетику, а вишиванка символізувала добро, вірність та любов. Це ремесло матері передавали своїм донькам, бабусі – онукам.

Український народ подарував світові неповторну вишивку, за якою нас упізнають в багатьох країнах.

… А над світом, гляньте, а над світом Українська вишивка цвіте!

Поділитись: