Перейти до панелі інструментів

Шкільна екскурсія: правила безпеки

Щоб успішно провести шкільну екскурсію і отримати якомога більше позитивних вражень, необхідно пам’ятати про безпеку.
Похід у кіно на цікавий фільм чи мультфільм, захоплива екскурсія музеєм, виїзд на природу – усі ці заходи не лише допомагають глибше вивчити окрему шкільну тему, але й сприяють комунікації та міцним дружнім стосункам у класі.

Але щоб шкільна екскурсія принесла лише найпозитивніші враження, необхідно насамперед пам’ятати про безпеку. Експертка з безпеки дітей Олена Лізвінська розповідає про те, на які моменти варто звернути увагу вчителям під час позашкільних заходів.

Правила безпеки:

  1. Кількість дітей у групі має становити максимум 10-15 осіб. Супроводжувати таку групу повинні троє дорослих – це обов’язково. Важливо розуміти, що дорослі фізично не зможуть забезпечити взаємодію з дітьми у разі потреби.
  2. Чим більше у групі дітей, тим більше дорослих має бути у супроводі. Ідеальне співвідношення кількості дітей і дорослих не повинно перевищувати формулу: 5 дітей на 1 дорослого.
  3. Дорослі у супроводі повинні знати дітей в обличчя. Перед початком екскурсії бажано сфотографувати учнів. Якщо дитина загубилася або відстала, дорослий зможете показати фото і описати, у що був одягнений учень.
  4. Відповідальність за дітей, їхнє здоров’я і безпеку несе насамперед організатор заходу на території проведення, потім педагог, а вже потім – дорослі у супроводі. Необхідно проінформувати дітей про графік, план і маршрут дій. Якщо дитина загубиться, вона знатиме, де група у цей час повинна перебувати згідно з планом.
  5. Дорослі у супроводі допомагають педагогу: контролюють пересування, за необхідності супроводжують дітей у туалет тощо. Добре, якщо серед дорослих будуть як жінки, так і чоловіки.
  6. Будь-який захід повинен бути спланований заздалегідь (поїздки, піші прогулянки тощо). Усі маршрути мають детально продумати і погодити з батьками дітей-учасників.
  7. Під час переїздів в межах України (а також закордоном) використовуйте послуги лише ліцензованих фірм. Ретельно перевіряйте їхню благонадійність та обов’язково читайте відгуки інших користувачів.
  8. На період проведення екскурсії попросіть замінити смартфони на прості мобільні телефони чи смартгодинник. Під час заходу смартфон (як і будь-який інший екран) відволікає дітей, тому ризик того, що учень «залипне» у телефоні і загубиться, суттєво зростає.
  9. Важливо пам’ятати, що дітям складно зберігати інтерес до певної теми довше 15-20 хвилин. Найкраще чергувати рухову і спокійну діяльність. Коли дітям нудно, вони відволікаються, розходяться, і дорослим складно знову зібрати їх разом.
Поділитись: