Перейти до панелі інструментів

6 ідей, як зробити уроки географії ще захопливішими

Географія може бути дуже цікавою та веселою. Важливо лише підібрати ті ключики, щоб відчинити двері у мандрівку. Ми пропонуємо 6 з них, та скільки ще їх можна придумати!

Досліджуйте світ через друзів за листуванням
Допоможіть дітям знайти собі друзів з інших країн. Для цього існують спеціальні сайти, де учні всього світу шукають собі друзів із навчальною метою. Таким чином діти зможуть дізнаватися факти про інші країни безпосередньо від мешканців: клімат, природа, населення, економіка, культура та, звісно ж, мова. Цей спосіб надзвичайно корисний для багатьох предметів.

Тільки варто бути дуже уважними та спостерігати за таким спілкуванням ваших учнів. Бо секстинг дуже розповсюджений у наш час.

Годинники на стінах
Щоб учні краще розуміли та могли визначати часові пояси, ви можете повісити в класі більше годинників. Встановіть один годинник на час по Гринвічу. Оберіть також інші великі міста в різних частинах світу, зокрема й ваше місто, та встановіть годинники на відповідний час. Ви зможете звертати увагу дітей на годинники в різний час, а ще краще, в різні періоди доби. Ви можете поговорити, що роблять люди в різних частинах світу зараз.

Складайте путівники
Запропонуйте дітям розробити власні путівники різними країнами. Вони будуть досліджувати особливості країн, великі міста. А крім того, діти будуть практикуватися в роботі з комп’ютером, будуть вдосконалювати навички дизайну та письма. Такий проєкт може стати як підсумковою роботою кожного учня, так і поточним груповим завданням.

Ба більше, це завдання не на один раз – дітям подобається вдосконалюватися та робити краще, ніж у попередні рази.

Вивчайте світ із Google Earth
Коли ви вивчаєте нові регіони, країни, континенти, показуйте дітям їх на Google Earth. Визначте, скільки кілометрів від вашої школи до місця, що ви вивчаєте. Подивіться, як це місце виглядає зараз. Перевірте погоду там в цю хвилину. Це дає змогу дітям зрозуміти, що ви вивчаєте щось реальне, а не «далеке та непотрібне». Крім того зараз є багато проєктів, реалізованих через Google Earth, які дають змогу вивчати різні особливості нашої планети. Наприклад, проєкт «Незаймані моря» від National Geographic. Автори проєкту за допомогою Google Earth показують, як змінювалися природні ландшафти по всьому світу.

Грайте в хованки по всьому світу
Загадайте якесь місце на карті світу. Дайте дітям ряд підказок: кліматичні умови, флора та фауна, особливості ландшафту тощо. Учні мають визначити за підказками загадане місце. Це швидка та весела форма роботи та ідеально підходить для актуалізації опорних знань, наприклад.

Тримайте світ у своїх руках
Зіграйте в таку гру. Учні перекидають одне одному надувний глобус. Коли учень ловить його, він має назвати місце, що знаходиться в нього під великим пальцем правої руки. Якщо дитина знає щось про це місце, вона може розказати додаткові факти.

Такі прості способи можуть зробити ваші уроки більш цікавими та продуктивними. Ба більше, це, звісно ж, не всі подібні способи – їх можна придумати безліч, варто лише трошки захотіти.

Поділитись: